Podcinanie murów

Podcinanie murów jest najstarszą metodą, która jest stosowana jako izolacja fundamentów domów i innych obiektów już stojących. Jest to dodatkowa izolacja fundamentów, jeśli budynek został postawiony w przeszłości. 

odstraňovanie vlhkosti muriva

Stuprocentowa metoda na usunięcie wilgoci z domu

Kapilarność zostaje wstrzymana na całej długości i szerokości muru. Wykorzystane polietylenowe materiały izolacyjne są niezwykle żywotne. Ta metoda usuwania wilgoci jest odpowiednia dla wszystkich grubości i typów murów – pełna cegła palona, perforowana cegła palona, cegła suszona, wszystkie typy pustaków, pełne i perforowane, mury kamienne i gliniane. W ten sposób izolujemy budynki niezamieszkałe, ale także domy w całości zamieszkałe.

Korzyści metody podcięcia murów:

  • natychmiastowe przerwanie procesu zaciągania wilgoci do ścian,
  • 100% usunięcie wilgoci,
  • bardzo długa żywotność wykorzystanych materiałów,
  • metoda ta jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów murów
  • niska cena usunięcia wilgoci

Proces technologiczny podcinania muru

W pierwszej kolejności określona zostanie robocza wysokość podcięcia, tj. szpara, w której umieszczona będzie izolacja. Elektryczną piłą łańcuchową zostanie wykonane podcięcie na całej szerokości ściany, około 1m długości. Ułożona zostanie izolacja, 2mm grubości folia polietylenowa, która natychmiast powstrzyma przenoszenie się wilgoci. Do szpary pomiędzy folię a mur zostają zatknięte kliny stabilizujące, które służą do zachowania statyczności obiektu. 

W ten sposób najpierw wykonany podcięcia po obwodzie budynku, następnie na ścianach wewnętrznych, które następnie zostaną połączone z obwodem. Cały budynek zostanie oddzielony izolacją, której obłożenie wynosi od 5 do 10 cm oraz zostanie ona zabezpieczona klinami. 

Do powstałej szpary, na całym obwodzie, między klinami stabilizującymi, aplikujemy za pomocą specjalnego urządzenia wstrzykującego, przeznaczonego do wypełniania szczelin w murze, mieszanki cementowo-wapienne.

Podcinanie murów jest czynnością wysoce specjalistyczną, która ingeruje w statyczność domu czy obiektu, z którego wilgoć jest usuwana. W przypadku nieprofesjonalnie usuniętej wilgoci z twojego domu, niektóre części budynku mogą osiadać a z czasem na ścianach pojawią się pęknięcia i szczeliny. Dlatego najważniejszy jest właściwy wybór firmy, która spełnia wymogi dotyczące profesjonalnego usuwania wilgoci.

Proces technologiczny podcinania muru

1. Podcięcie fundamentów

Wyszkoleni przez nas pracownicy wytyczą miejsce przebiegu szczeliny, stanowiącej podcięcie muru. Jeśli w danym obiekcie usunięto podłogi, wówczas podcięcie fundamentów wykonujemy pomiędzy fundamentem a pierwszym rzędem cegieł lub pustaków. W przypadku bardzo małej szczeliny pomiędzy fundamentem a pierwszym rzędem, mur zostanie podcięty pomiędzy pierwszy a drugim rzędem cegieł bądź pustaków.

2. Ułożenie izolacji w szczelinie

Następnie kontynuujemy podcinanie fundamentu lub muru na całej długości i szerokości około 0,5 - 1,5 metra, zależy od stabilności izolowanego obiektu.
W powstałej szparze układamy izolację, folię polietylenową. W ten sposób zaizolowany mur zabezpieczamy klinami, które w powstałą uprzednio szczelinę są wbijane młotkami.

 

3. Obłożenie izolacją

Kliny są wykonane specjalnie tak, by stanowiły dodatkową izolację muru. W ten sposób podcinamy cały obwód budynku, następnie zaś podcięte zostaną wewnętrzne poprzeczne ściany nośne i działowe, w których umieszczona także zostanie izolacja, łącząca się w rezultacie z izolacją w murze obwodowym. Obłożenie izolacją w murze wynosi od 5 do 10 cm. Z obu stron muru pozostawione jest wystające obłożenie.

4. Wypełnienie pod ciśnieniem

Do powstałej szpary po całym obwodzie muru, pomiędzy kliny stabilizujące, specjalnym urządzeniem, które jest przeznaczone do wypełniania szczelin w murze, aplikujemy mieszankę cementowo-wapienną.

podrezanie základov muriva
vkladanie izolácie a klinov
prekrytie izolácie
aplikácia pur peny