W nadmiernie zawilgoconym obiekcie powstają pleśnie, a te z kolei wywołują w naszym organizmie rozmaite choroby, w tym alergie. Kolejnym problemem wilgotnych ścian jest ich nieestetyczny wygląd a tym samym spadek wartości obiektu.
Wilgotne mury zwiększają energochłonność obiektu, starego, czy też nowego domu rodzinnego, o 25 - 30%. Dlatego dzięki suchym ścianom można zaoszczędzić energię, zarówno prąd jak i gaz.
Odnowienie wilgotnego muru i ochrona budynków przed wodą stanowi nieodłączną i ważną część budownictwa. Przy źle wykonanych hydroizolacjach, nie tylko w starych, ale także nowych domach, dochodzi do zawilgocenia muru, dlatego należy obiekt odnowić.
podcięcie muru bądź spinowanie muru, jeśli mamy do czynienia ze złą izolacją, która powoduje że woda jest kapilarnie podciągana od fundamentów do ścian budynku. Obkopanie domu bądź innego budynku i obłożenie go folią polietylenową, która obłożone zostają ściany oraz ułożenie rury na dno wykopanego rowu. Naszym klientom tego nie polecamy, ponieważ narusza to kapilarność na całej długości i szerokości fundamentu. Ta metoda ma jedynie 10% wpływu na usunięcie wilgoci. Podobnie izolowanie muru tynkami renowacyjnymi lub innymi specjalnymi tynkami. Również i tego nie polecamy, ponieważ woda w murze zawiera sole i minerały, które z czasem zatykają pory w tynku renowacyjnym, który z czasem przestaje być renowacyjny i również w nim zaczyna występować wilgoć. Nasza firma preferuje podcinanie muru z uwagi na niską cenę tej metody, 100% efektywność w przypadku każdego typu muru oraz bardzo długą żywotność wykorzystanych materiałów.
Zanim wykonana zostanie hydroizolacja domu, należy najpierw poznać hydrogeologiczne właściwości terenu, co oznacza, że należy uzyskać informacje o poziomie wód gruntowych, również w czasie deszczu. Aby uniknąć wilgoci w budynku, należy jego ściany odizolować od wilgotnego środowiska.
- podcięcie murów, izolacja fundamentów, podcięcie fundamentów,
- spoinowanie fundamentów oraz chemiczne iniekcja domów.